2016 YILINDA ELDE EDİLEN BAŞARILAR

A TAKIMI

9-10 Ocak 2016 – Çanakkale, Anadolu Yıldızlar Ligine Katılan Sporcular
Leyal Semerciyan, Çağıl Karaosmanoğlu, Muratcan Muslu, Sertan Çeliksu, Selim Hüdayioğlu, Arda Çakın

 

20-24 Ocak 2016 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Final Yüzen Sporcular
Ege Aydınlatan, Damla Oğur, Murat Can Muslu, Nazlı Su Duru

 

5-6 Mart 2016 Gebze, Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakalarına Katılan ve Dereceye Giren Sporcular

Leyal Semerciyan, Çağıl Karaosmanoğlu, Sertan Çeliksu, Selim Hüdayioğlu, Arda Çakın

Dereceye Giren Sporcular

Murat Can Muslu 
100m Kelebek 2.
100m Serbest 1. 
50m Serbest 3.

 

19-20 Mart 2016 – İsrail, LEN CUP Açık Su Şampiyonası
MİLLİ TAKIM KADROSU

Ahmet Yosmaoğlu
10km

 

17 Nisan 2016 - Uluslararası Dalyan Açık Su Şampiyonasına Katılan ve Dereceye Giren Sporcular

Ahmet Yosmaoğlu

3 km 1.

 

25-29 Mayıs 2016 – Mersin, Mustafa Acet Anısına Turkcell Açık Yaş Türkiye Şampiyonasına Katılan ve Final Yüzen Sporcular
Lara Naz Şen, Birce Murtezaoğlu, Damla Oğur, Nazlı Su Duru, Ahmet Yosmaoğlu, Ege Aydınlatan, Berk Çakaloğlu, Derin Hansoy
 

Final Yüzen Sporcular

Ahmet Yosmaoğlu
400m Serbest B Final 7.
1500m Serbest Açık Yaş 6. Gençler 4.

Ege Aydınlatan
200m Karışık B Final 5.
400m Karışık A Final 8.
200m Kurbağalama C Final 4.

Derin Hansoy
50m Kelebek C Final 8.
100m Kelebek C Final 5.

Birce Murtezaoğlu
100m Sırtüstü B Final 6.
200m Sırtüstü B Final 3.
200m Karışık A Final 8.

Damla Oğur
50m Kurbağalama B Final 6.
100m Kurbağalama B Final 6.
200m Kurbağalama B Final 3.
200m Karışık B Final 5.
400m Karışık B Final 4.

Nazlı Su Duru
100m Kelebek C Final 8.
200m Kelebek B Final 8.

Lara Naz Şen
200m Karışık C Final 7.
400m Karışık B Final 5.

 

11-12 Haziran 2016 - Foça Açık Su Türkiye Şampiyonasına Katılan ve Dereceye Giren Sporcular

Ahmet Yosmaoğlu 
7,5km 1.

Kaan Oğuzcan 
5km 1.
10km 1.

Başak Karslıoğlu 
10km 2.
7,5km 3.

Mila Gürün 
7,5km 5.

 

18-19 Haziran 2016 – Belgrad, Sırbistan, XV. International Swimming Meet Belgrade Trophy’ye Katılan ve Dereceye Giren Sporcular
Başak Karslıoğlu, Gökçe Sevük, Lara Naz Şen, Damla Oğur, Nazlı Su Duru, Sera Kılıçkaya, Leyal Semerciyan, Çağıl Karaosmanoğlu, Derin Hansoy, Selim Hüdayioğlu, Muratcan Muslu

Ahmet Yosmaoğlu
1500 Serbest 1.
400 Serbest 1.

Birce Murtezaoğlu
50 Sırtüstü 2.
100 Sırtüstü 2.
200 Sırtüstü 1.

Ege Aydınlatan
200 Serbest 3.
200 Sırtüstü 3.
200 Karışık 3.

Kaan Oğuzcan
1500 Serbest 2.
400 Serbest 2.

Sertan Çeliksu
50 Kelebek 2.
200 Kelebek 3.
200 Serbest 3.


21-24 Temmuz 2016 - İstanbul, Türkiye Yıldızlar Yüzme Şampiyonasına Katılan, Final Yüzen ve Dereceye Giren Sporcular

Damla Oğur, Nazlı Su Duru, Leyal Semerciyan, Ege Aydınlatan, Derin Hansoy, Kaan Oğuzcan, Sertan Çeliksu, Selim Hüdayioğlu,


Dereceye Giren Sporcu

Ege Aydınlatan
200m Karışık 3.
400m Karışık 3.

 

Final Yüzen Sporcular

Damla Oğur
50m Kurbağalama 8.
200m Kurbağalama 6.
200m Karışık 7.

Derin Hansoy
50m Kelebek 4.
200m Kelebek 4.

Sertan Çeliksu
200m Kelebek 6.

 

24 Temmuz 2016 - İstanbul, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına Katılan ve Dereceye Giren Sporcu

Ahmet Yosmaoğlu
Genel Klasman 5.
14-18 Yaş 3.

 

6 Ağustos 2016 - Gölcük Değirmendere Açık Su Şampiyonasına Katılan ve Dereceye Giren Sporcular

Ahmet Yosmaoğlu
5km 2.

Başak Karslıoğlu
5km 2.

Kaan Oğuzcan
5km 1.

 

6-7 Ağustos 2016 – Kınalıada, 32.Prens Adaları Yüzme Şampiyonası

Kınalıada Su Sporları Kulübü, 15 Altın, 25 Gümüş ve 17 Bronz madalya alarak takım sıralamasında 2. olmuştur.

 

9-11 Eylül 2016 – İtalya Piombino Openwater Avrupa Gençler Şampiyonası MİLLİ TAKIM KADROSU

Ahmet Yosmaoğlu
7,5 km

Bayrak 5 km

21-25 Aralık 2016 – İstanbul, Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonasına Katılan ve Final Yüzen Sporcular

Başak Karslıoğlu, Birce Murtezaoğlu, Lara Naz Şen, Damla Oğur, Leyal Semerciyan, Ahmet Yosmaoğlu, Ege Aydınlatan, Derin Hansoy, Kaan Oğuzcan

Başak Karslıoğlu
200m Sırtüstü B Final 4.

Birce Murtezaoğlu
50m Sırtüstü B Final 6.
100m Sırtüstü C Final 4.
200m Sırtüstü A Final 5.
100m Karışık A Final 7.
200m Karışık A Final 8.

Lara Naz Şen
100m Karışık C Final 6.

Damla Oğur
50m Kurbağalama C Final 5.
100m Kurbağalama B Final 6.
200m Kurbağalama C Final 1.
100m Karışık A Final 8.
200m Karışık C Final 6.

Leyal Semerciyan
400m Karışık B Final 6.

Ahmet Yosmaoğlu
400m Serbest B Final 4.

Ege Aydınlatan
100m Karışık B Final 6.
200m Karışık B Final 5.
400m Karışık A Final 7.
200m Serbest B Final 8.

Derin Hansoy
50m Kelebek B Final 4.
100m Kelebek B Final 7.
200m Kelebek B Final 4.
50m Serbest B Final 5.

Kaan Oğuzcan
400m Serbest B Final 7.


Genel Klasman Sonuçları

Açık Yaş Bayanlar 4.
Genç Bayanlar 4.
Açık Yaş Erkekler 5.
Genç Erkekler 5.

 

B ve C TAKIMLARI

29-31 Ocak 2016 – Marmaris, Olimpik Kulaçlar Yüzme Şampiyonasına Katılan Sporcular ve Dereceye Giren Sporcular

Mert Yağız Pekiner, Arek Can Kuruoğlu, Ata Pürdik, Atahan Kireşçi, Mehmet Umur Yazıcı, Ali Volkan Yılmaz, Ali Ozan Çalışkan, Mustafa Kerem Güler, Hilal Kaymaz, Şimal Erinçin, Elif Yazıcı, Ece Onatca, Mina Ada Solaker, Batu Mutlu, Kaan Yavuzcan, Zeki Can Zekioğlu, Ceyda Yazıcı

Dereceye Giren Sporcular

Elif Yazıcı

50m Kelebek 3.
50m Kurbağalama 1.
100m Kurbağalama 2.

Ece Onatca, Elif Yazıcı, Mina Ada Solaker, Şimal Erinçin
4x50m Karışık Bayrak 12 Yaş Bayanlar 3.

 

5-6 Mart 2016 – Almanya, Bad Bergzabern, 7. Uluslararası PAMINA Genç Ümitler Yüzme Şampiyonasına Katılan ve Dereceye Giren Sporcular

Arek Can Kuruğoğlu, Ata Pürdik, Atahan Kireşci, Mehmet Umur Yazıcı, Kaan Yavuzcan, Hilal Kaymaz

Dereceye Giren Sporcular

Elif Yazıcı
100m Kurbağalama 1.
100m Serbest 2.
100m Kelebek 3.

Mina Ada Solaker
100m Kelebek 2.
200m Karışık 2.
100m Sırtüstü 3.

Şimal Erinçin
200m Karışık 3.
100m Kelebek 1.

Ceyda Yazıcı
100m Kelebek 3.
100m Kurbağalama 3.

Ece Onatca
100m Sırtüstü 1.

Batu Mutlu
100m Serbest 2.
100m Sırtüstü 2.
100m Kelebek 3.

Ali Volkan Yılmaz
100m Kelebek 3.
100m Serbest 3.

Ali Ozan Çalışkan
200m Karışık 3.
100m Kelebek 2.

Mert Yağız Pekiner
200m Karışık 2.

Mustafa Kerem Güler
100m Kurbağalama 3.

Sporcumuz Elif Yazıcı Bayanlarda Havuz Birincisi seçilmiştir.


6-8 Mayıs 2016 – Gaziantep, Olimpik Kulaçlar Yaz Yüzme Şampiyonasına Katılan ve Dereceye Giren Sporcularımız

Mert Yağız Pekiner, Arek Can Kuruğoğlu, Ata Pürdik, Atahan Kireşci, Mehmet Umur Yazıcı, Ali Ozan Çalışkan, Mustafa Kerem Güler, Şimal Erinçin, Mina Ada Solaker, Kaan Yavuzcan, Zeki Can Zekioğlu

Dereceye Giren Sporcular

Ali Volkan Yılmaz
50m Kurbağalama 3.
100m Kurbağalama 2.
100m Karışık 3.

Elif Yazıcı
50m Kelebek 1.
50m Kurbağalama 2.
100m Kelebek 3.

Ece Onatca
100m Sırtüstü 2.

Ceyda Yazıcı
100m Kurbağalama 2.

Batu Mutlu
100m Sırtüstü 3.

Şimal Erinçin, Mina Ada Solaker, Elif Yazıcı, Ece Onatca
4x50m Karışık Bayrak Bayanlar 3.

 

2-3 Temmuz 2016 - Kabotaj Bayramında Dereceye Giren Sporcu

Zeki Can Zekioğlu
100m Kurbağalama 2.

 

26-27 Kasım 2016 - 2005-2006 Teşvik Yarışlarında Dereceye Giren Sporcular

Zeki Can Zekioğlu
100m kurbağa 2.

Defne Mesci
50m serbest 3.

Ceyda Yazıcı
100m Sırtüstü 2.
100m Kurbağalama 1.

Batu Mutlu
100m Sırtüstü 1.


 

10 Aralık 2016 - 9 Yaş Teşvik Yarışlarında Dereceye Giren Sporcular

Alaz Yüksekkaya 
50m Sırtüstü 2.

Alaz Yüksekkaya, Efe Aslan, Yaman Yazıcı , Efe Mesci
4x50 Erkekler Karışık Bayrak 3.

 

© 2017 by KSSID. Website founder IAFT

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram - Black Circle

KINALIADA SU SPORLARI KULÜBÜ

Kınalıada Su Sporları Kulübü